Kuchyňa znamená určite viac ako len priestor na varenie. Súčasný trend je iný – kuchyňa sa stáva významným miestom domu/ bytu, kde sa stretáva celá rodina a často sem prichádzajú i hostia. Stáva sa tak vizitkou dobrého vkusu svojich obyvateľov. A preto sa kladú na jej vyhotovenie vysoké nároky nielen z pohľadu použitia kvalitných a trvácnych materiálov, ale i na bezproblémovú funkčnosť a dizajn.

Klasická kuchyňa:

Klasická kuchyňa Klasická kuchyňa
Klasická kuchyňa z pohľadu používania tradičných materiálov pri výrobe dvierok a iných plôch ako je fóliovaná drevotrieska. Kuchyňa je plne doladená modernými kovaniami a funkčnými prvkami pre ľahké ovládanie. Používajú sa cenovo dostupnejšie materiály.


Klasická kuchyňa
Charakteristické prvky: drevené dekory fóliovaných materiálov, laminovaná drevotrieska, línie dvierok kuchyne sú jednoduchšie, nie príliš členité, praktická veľkosť uchýtiek , teplé odtiene dreva a farieb, bez použitia výrazných ostrých hrán, kuchyňa má viditeľné niektoré praktické doplnky .

Moderné kuchyne:

Moderná kuchyňaModerná kuchyňa
Moderné kuchyne sú veľmi čisto a hladko pôsobiace s dôrazom na nenápadné detaily. Vždy je dominantná jedna neutrálna farba ako biela, čierna, krémová, ktorá býva doplnená výrazným detailom, doplnkom. Dôraz sa kladie na používanie najnovších technológií úpravy stravy ako i dokonalá funkčnosť kuchyne.

Moderná kuchyňa
Charakteristické prvky: jasné, jednoduché a priame línie, ostré hrany uchýtiek, všetko je dokonale skryté za dvierkami. Z materiálov sklo, kov, nerez, umelý a prírodný kameň použitý ako pracovná doska, zástena, umelý kameň sa dá použiť aj na vytvarovanie drezu.

Nadčasové kuchyne:

Nadčasová kuchyňaNadčasová kuchyňa
Sviežo a jednoducho pôsobiace kuchyne, ktoré odolávajú módnym trendom. Jednoduché línie bez zbytočných doplnkov. Dôraz sa kladie na ľahkosť údržby a tým pádom aj výber trvácnych a odolných materiálov.

Nadčasová kuchyňa detaily
Charakteristické prvky: farebné kontrastné dvojkombinácie tmavých alebo naopak bledých odtieňov, kameň,nerez, laminátové dosky, sklo.

Rustikálne kuchyne:

Rustikálne kuchyneRustikálne kuchyne
Sú charakteristické používaním rôznych drevo dekorov v podobe masívu a dýhy. V tomto štýle sa odráža tradícia Vidieckeho štýlu zaraďovania.

Rustikálne kuchyne detaily
Charakteristické prvky: používanie teplých odtieňov dreva v akejkoľvek podobe a forme, dvierka často s vyrezávanými vzormi a líniami, žiadne ostré hrany, otvorené police, viditeľné nádoby, doplnky, a vybavenie.